практикуючий психолог, розробник спортивних психологічних тренінгів, автор низки спеціалізованих тренінгів спрямованих на саморозкриття

Проведення спеціалізованих спортивних тренінгів з використанням методу психофізіологічної та енергетичної корекції

March 31, 2025, ~1 minute

Пропозиції: 

  1. Діагностика психофізіологічного та енергетичного стану команди з використанням радіоестезичного, психоенергетичного та психометричного методів. 
  2. Навчити спеціальним методам психологічної підготовки, які базуються як на східних, так і на західних техніках, використовуючи які спортсмени зможуть керувати та контролювати своїм емоційним та ментальним станами. Входити в стан спокою, впевненості, «вогненної» психологічної готовності. 
  3. Проведення спеціалізованої енергетичної та психологічної роботи зі створення єдиного, сильного, цілісного поля команди. У команди має бути стрижень, завдяки якому команда має психологічну стійкість, а також захист від негативного зовнішнього впливу.
  4. Проведення індивідуального психологічного консультування та спеціалізованої психологічної роботи, спрямованої на зняття точок напруги, усунення стресів і конфліктів (як правило, що виникають перед відповідальними стартами), а також підвищення та покращення психоемоційного та психоенергетичного тонусу спортсменів.
  5. Розумова робота з уявленнями чи думкоформами. Одна важлива психологічна техніка, спрямована на виведення спортивних елементів на більш високий технічний рівень. Ця техніка сприяє підвищенню рівня концентрації та управління своїм психологічним станом. Також може використовуватися як досить ефективна техніка у процесі реабілітації спортсменів.
  6. Розробка «ритуалу», і навіть використання ключових слів, сприяють вводити спортсменів у стан «бойової готовності». Ритуал необхідний як метод свідомого об'єднання та включення команди перед стартом, сприяє значному зміцненню «Духу команди».
  7. Проведення спеціалізованої психологічної роботи енергетичної та спрямованої на підтримку Духа команди. Ця робота може проводитися як у тренувальному процесі, так і в період відповідальних стартів. Важливим елементом даної є навчання технікам і психологічним станам тренерського складу, в процесі виступу команди.
  8. Проведення відновлювальної психофізіологічної роботи з командою як у процесі тренування, так і після її закінчення. Наприклад, по 5 хв між серіями проведення спеціалізованої енергетичної роботи, з використанням деяких відновних східних технік. З самого початку буде потрібна робота зі спеціалістом, поступово можливо навчити спортсменів виконувати спеціалізовані вправи самостійно.
  9. Розвиток сенситивності – (підвищеної інтуїтивної чутливості) спортсменів. Проведення спеціалізованого тренінгу спрямованого на розвиток внутрішніх почуттів, спрямованих на взаємодію та розуміння членів за командою «без слів», навчання прояву інтуїції та психометрії, дана спеціалізована робота сприяє розвитку почуття передбачення та відповідно здатність протидії діям суперникам. Або почуття члена по команді під час гри. Цей етап проводиться після проходження перших етапів навчання. 

Спортивна реабілітація 

Після завершення тренувального процесу проведення реабілітаційних відновлювальних заходів з використанням спеціальних технік, які включають використання: м'язової релаксації, медитативного аутотренінгу, деяких систем йоги та дихальних систем, включаючи цігун. 

Використання даних технік може суттєво поліпшити як функціональний стан так і психоемоційний тонус спортсменів, а головне – сприяти виведенню у стійкий стан бойової готовності перед відповідальними стартами. 

Внаслідок підвищеного стресового фактора, емоційної нестійкості, наявності травматизму суглобів та зв'язок пропонується використання як традиційних, так і нетрадиційних способів відновлення. У разі пропонується велика реабілітаційна програма, спрямовану прискорення періоду відновлення спортсменів. Ця програма включає проведення реабілітаційних спеціалізованих занять, спрямованих на опрацювання енергетичних каналів (меридіанів), у процесі занять використовується спеціальна музика, спрямована на гармонізацію внутрішнього стану, а також проводиться. Також до реабілітаційної програми входить масаж із використанням східних методик, які включають роботу з тибетськими чашами. 

Пропозицію підготував: Володимир Машир - практикуючий психолог, розробник спортивних психологічних тренінгів, автор низки спеціалізованих тренінгів спрямованих на саморозкриття, розкриття внутрішніх психічних та фізичних резервів (Майстер Спорту України з академічного веслування). 

Задекларований патент на винахід «Спосіб корекції психофізіологічного стану людини» (19) UA (11) 68838 (13) А, 2004р. 

Navigation