практикуючий психолог, розробник спортивних психологічних тренінгів, автор низки спеціалізованих тренінгів спрямованих на саморозкриття

Роль спортивного психолога у команді

March 31, 2025, ~1 minute
  1. Підтримка внутрішнього гармонійного клімату, коли кожен член команди усвідомлює своє місце та здатний допомагати іншим. Коли робота йде на благо "цілого" - команди, думає не про свою вигоду, а як краще зробити для команди. 
  2. Зняття будь-яких стресів, точок напруги – і їх нейтралізація через усвідомлення причин будь-якої конфліктної ситуації. Важлива участь самих призвідників конфлікту, бажання їх змінити ситуацію. 
  3. Психолог не займає чиюсь конкретну позицію, але прагнути, завжди бути об'єктивним, - правильно регулюючи і допомагаючи виправити помилки. 
  4. Робота психолога може відбуватися у різних напрямах, як індивідуальні зустрічі, і робота у групах (з командою). 
  5. В індивідуальних зустрічах вирішуються локальні завдання: такі як психологічна робота з особистими проблемами спортсмена, як, наприклад, - робота зі станом «передстартової лихоманки», почуттям невпевненості, різного роду фобіями (страхами) тощо. Головним завданням є усунення негативних станів.  Також, під час приватних зустрічей, можна допомогти спортсмену налаштовуватись на старт, та сприяти приведенню його у стан «бойової готовності». 

У процесі групових зустрічей вирішуються різні завдання: 

  • по об'єднанню та інтеграції команди; 
  • створення цілісного сильного організму, посилення духа команди, команда набуває захисту! 
  • приведення спортсмена; - команди в робочий, бойовий стан. У разі перевантаженості під час ігор, як фізично, так і морально, пропонуються сеанси відновлювальної релаксаційної терапії, медитативний аутотренінг та інші форми психореабілітації. Результат - усунення напруги, усунення втоми - набуття сильного, бойового стану; 
  • психологічний настій команди на гру, це один з найважливіших елементів! Від психологічного настою команди, зазвичай (особливо у разі рівнозначних команд) вирішується результат матчу. Проводиться настрій всіх членів команди, підкріплений «ритуалом», може суттєво вплинути на результат гри, особливо під час ігор із сильним суперником. 
  1. Психологічний стан часто відбивається на фізіологічному стані, - тому, важливо перебувати не в зневірі та депресії, але в позитивному, позитивному настрої!  Цьому стану можна і потрібно вчитися, наприклад, одна з вправ «дерево», дихального комплексу цігун може надати неоціненну допомогу! 
  2. На Сході кажуть: «Енергія слідує за думкою», «яка людина в думках своїх, така вона і є».   Дуже важливо культивувати позитивні думки, більше «позитиву», впевненості у перемозі, прагнення йти до поставленої мети, знаючи та вірячи, що так і буде! 
  3. Усунення застійних явищ, як психологічних, і енергетичних. Якщо спортсмен «заганяє себе в кут», не вірить у себе, перебуває в зневірі та роздратуванні, він порушує рух енергії вздовж хребетного каналу, особливо це спостерігається в тазово-крижовій ділянці, - що призводить до порушення обміну енергії в кінцівках і, як наслідок призводить до травм (особливо страждають пахова область, коліна, гомілка, гомілка). Ці проблеми досить легко можуть бути усунені фахівцем у цій галузі, який вміє усувати блоки у суглобах, знаходити причини порушень. 
  4. Головне завдання – це усунення застійних явищ, починаючи з «голови», закінчуючи тазово-крижовою областю, проблеми знаходяться в енергетичному каркасі (тілі) спортсмена.  Методи, які тут використовуються пов'язані з ефективними східними практиками, також пропонується надання професійної психологічної допомоги спортивним психологом. 

Пропозицію підготував: 

Володимир Машир - спеціаліст у галузі спортивної психології та східної реабілітації. 

 

 

Navigation